پاکبانان و نیروهای خدماتی شهر، به احساس امنیت نیاز دارند

شهردار اصفهان در برنامه رادیویی "سلام اصفهان" گفت: پاکبانان و نیروهای خدماتی باید در شهر احساس امنیت کنند تا بتوانند به وظایف خود عمل کنند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده افزود: شهر یک پیکره واحد است که حیات آن به حیات تک تک سلول‌های شهر، یعنی شهروندان وابسته است؛ اگر هر سلولی آرام آرام بی حس و بی‌تفاوت شود و نسبت به سلول‌های پیرامونی واکنش نداشته باشد، آرام آرام آن بافت می‌میرد و علائم حیات اجتماعی و معنوی از شهر زدوده می‌شود.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود شهروندان نسبت به مسائل شهر تحلیل و ادراکی عمیق داشته باشند و کاستی‌ها و کمبودها و نیازها را به خادمان خود در شهرداری انعکاس دهند، زیرا مدیریت شهری خود را موظف می‌داند که انتظارات شهروندان را پیگیری کند. البته هرجا توان ما محدود باشد، صادقانه با شهروندان در میان خواهیم گذاشت و از مردم کمک می‌گیریم.

شهردار اصفهان با اشاره به حادثه تلخ روز گذشته که برای یکی از پاکبانان شهر رخ داد، گفت: هر روز صبح که از منزل به سمت محل کار می‌رویم، در مسیر خود، پاکبانان زحمت‌کشی را مشاهده می‌کنیم که در شهر مشغول فعالیت هستند تا شهری تمیز و دلنشین داشته باشیم.

او ادامه داد: ساعت هشت صبح روز گذشته یکی از پاکبانان شهر که در پیاده‌رو مشغول انجام وظیفه بود، به دلیل انحراف یک خودرو از مسیر خود، بر اثر خواب آلودگی راننده، جان خود را از دست داد و خانواده‌ای در آستانه سال جدید داغدار شدند؛ شدت این تصادف و سرعت راننده به قدری زیاد بوده که خودرو از گاردریل بزرگراه و دیگر موانع عبور کرده و در پیاده‌رو با این پاکبان برخورد کرده و سپس راننده خودرو از محل متواری می‌شود که موضوع توسط پلیس راهور در حال پیگیری است.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه چشمان قانون همیشه بیدار است، تصریح کرد: انتظار می‌رود رانندگان هنگام خواب آلودگی، از رانندگی خودداری و با سرعت مطمئنه حرکت کنند. ممکن است به جای این پاکبان، فرزند یا اقوام ما دچار این سوانح رانندگی شوند، لذا باید کمک کنیم عزیزانی که به نوعی ایثار می‌کنند تا شهری تمیز داشته باشیم، نیمه‌های شب و بامداد در سطح شهر، احساس ناامنی نکنند و بتوانند با آرامش به وظایف خود عمل کنند.

قاسم‌زاده با ابراز امیدواری برای داشتن شهری امن و تمیز، یادآور شد: این امر ممکن نیست مگر آنکه همه ما شهر را از آن خود بدانیم و نسبت به تمام اتفاقات آن حساس و پیگیر باشیم و کمک کنیم تا شهرمان مناسب برای زندگی و زیست مطلوب باشد.کد محتوا 44843

برچسب ها