• 13 شهريور 1397 - 17:44

فرصتی برای اداره علمی شهر

شهردار اصفهان در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوري به میزبانی اصفهان گفت: پارک‌های علم و فناوری فرصتی برای اداره علمی شهر است.

 قدرت الله نوروزی با اشاره به برگزاری دو رویداد بین‌الملل در اصفهان اظهار کرد: کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان به‌طور هم‌زمان در اصفهان در حال برگزاری است که نشان می‌دهد این شهر ظرفیت رویدادهای بیشتری در عرصه‌های جهانی دارد.

 وی با اشاره به وجود پنج دانشگاه مادر، بیش از ۳۰ دانشگاه غیرانتفاعی و چندین دانشگاه آزاد در استان خاطرنشان کرد: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان سابقه خوبی در کشور دارد و می‌تواند به شهرداری اصفهان کمک کند تا از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری در اداره امور شهر استفاده کند.

 شهردار اصفهان ادامه داد: سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری فرصت مطلوبی است تا در مباحث مطرح‌شده در زمینه مدیریت شهری و شهرسازی برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان استفاده کنیم.

 نوروزی تصریح کرد: برگزاری این کنگره در اصفهان فرصتی است تا علاوه بر مباحث علمی، در حاشیه آن با شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری سایر کشورها نیز آشنا شد و از تجربیات علمی آن‌ها برای اداره شهر استفاده کرد.