• 11 بهمن 1397 - 16:28

شهردار اصفهان: همواره به آينده اميد داريم/ در اجراي بيش از 300 عنوان برنامه در شهر اصفهان، هيچ محله اي را فراموش نكرده ايم

آیین آغاز رسمي ويژه برنامه های شهرداری اصفهان به مناسبت چهلمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، امروز با برگزاري مراسم ويژه اي از مقابل ساختمان مركزي شهرداري اصفهان، با حضور خانواده معزز شهدا، مردم و شهروندان، مديران شهري، خدمتگزاران مردم، پاكبانان و آتش نشانان برگزار شد.

اداي احترام به پرچم مقدس جمهوري اسلامي در محضر مردم شهيد پرور اصفهان به ويژه خانوده معظم شهدا و اهتزاز و برافراشته كردن پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران توسط شهردار اصفهان، خانواده شهيدان اكبر فخفوري و زهره بحرينيان، اجراي سرود حماسي ملي، تكريم از خانواده هاي معظم شهيدان اكبر، محمد و ابوالفضل فخفوري و اهداي حلقه گل به مادر شهيدان توسط شهردار اصفهان، باز شدن پاكت حاوي پيام ملت به صورت نمادين بر فراز ساختمان شهرداري و نمايش رنگ هاي پرچم مقدس ايران در آسمان از جمله برنامه هاي جانبي آيين استقبال از برنامه هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي توسط شهرداري اصفهان بود.  

امسال اجراي بیش از 300 عنوان برنامه فرهنگي، ورزشي، اجتماعی و شهري با شعار "افتخار به گذشته، امید به آینده" براي مناطق 15 گانه شهر اصفهان از سوي شهرداري اصفهان برنامه ريزي شده است.

شهردار اصفهان در اين آيين ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامی اظهار كرد: گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، افتخاری است که توفیق آن نصیب همه ما شده است و تلاقی آن با باز شدن زاینده رود که شور و نشاط در مردم ایجاد کرده است را هم باید به فال نیک گرفت. امیدواریم بتوانیم با تداوم آب در زاینده رود امید را برای همه مردم ایجاد کنیم.

قدرت الله نوروزي با بيان اينكه ستاد دهه فجر از مهر ماه امسال در شهرداری اصفهان آغاز به کار کرد، تصريح كرد: شعار سراسر کشور، امسال "افتخار به گذشته و امید به آینده" است. در گذشته شعار استقلال‌ سر دادیم و خواستار آزادی در چهارچوب مقررات و خواستار جمهوری اسلامی شدیم که خواسته همه ما بود و خوشحالیم که امروز انقلاب به چهل سالگی رسیده است. 

وي با بيان اين كه ما همواره به آینده امید داریم، عدد چهل را دلالت بر تکامل ذكر كرد و افزود: چهل سالگي آغاز یک حرکت دقیق تر، منطقی تر و تکامل یافته تر است.

شهردار اصفهان با اشاره به بازگشايي زاينده رود، ادامه داد: دیروز به دلیل باز شدن آب زاینده رود، تعداد مسافران مترو ١۶ درصد افزایش یافته و ٧٧ هزار سفر انجام شد که از اين بابت بسیار خوشحالیم.

وي در ادامه با اشاره به رویکرد برنامه های شهرداری در دهه فجر، گفت: رويكرد شهرداري در اين ايام بازنمایی هویت ایرانی و اسلامی است. سیاست ما این است که با حفظ حقوق شهروندی و احترام به همه شهروندان در همه مناطق شهرداری و نقاط شهر، مردم در جریان این برنامه ها قرار بگیرند.

نوروزي با بيان اينكه بیش از ٣٠٠ عنوان برنامه شهری فراگیر شامل دو هزار اجرا در این ایام از سوی شهرداری برگزار می شود، تاكيد كرد: برنامه های منطقه ای و محلی با مشارکت مردمی برگزار می شود. مشارکتی که هم هزینه ها را کاهش داده و هم کیفیت برنامه ها را افزایش مي دهد.

وي اضافه كرد: برگزاري برنامه هاي دهه فجر براي همه مناطق و محلات شهر پيش بيني شده و در اين برنامه ها هیچ محله ای را فراموش نكرده ايم.