• 25 ارديبهشت 1397 - 09:47

در جشنواره بین المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری مدیریت شهری

شهرداری اصفهان موفق به کسب ۳ عنوان برتر شد

شهرداری اصفهان در دهمین جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری مدیریت شهری موفق به کسب ۳ عنوان برتر شد.

در اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری مدیریت شهری که دوشنبه برگزار شد، سه اثر ارسالی از شهرداری اصفهان موفق به کسب عنوان برتر و جایزه جهانی تهران شد.

 معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در بخش "تجارب موفق در کاربست پروژه های پژوهشی" با طرحی با موضوع "پیاده راه کردن خیابان چهارباغ عباسی با اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو" موفق به کسب عنوان برتر و جایزه جهانی تهران شد. 

همچنین شهرداری اصفهان با دو طرح با عنوان «استانداردها و دستورالعمل‌های اجرایی کاشت و حفاظت از گیاهان فضای سبز پارک‌ها و معابر شهر اصفهان» و طرح توجیهی و عملیاتی کاهش تعداد دفعات نظافت با هدف حفظ کیفیت نظافت شهر اصفهان موفق به کسب عنوان برتر و برگزیده و جایزه جهانی تهران شد. 

اصفهان در بین کلانشهرهای شرکت کننده در این جشنواره تنها شهری بود که سه عنوان برتر کسب کرد. همچنین پنل تخصصی ویژه شهرداری اصفهان با موضوع اقتصاد دانش بنیان در حاشیه این جشنواره برگزار شد.

در دهمین دوره برگزاری این رویداد پژوهشی، از مجموع سه هزار و ۵۷۰ اثر تحقیقاتی و پژوهشی به دبیرخانه جشنواره، مجموعاً ۲۹۶ اثر با داوری ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه به مرحله بعدی ارزیابی راه یافته و به مرحله داوری رسیدند. در نهایت از بین این تعداد اثر ارسالی ۱۵ اثر برگزیده شدند.

این جشنواره در محورهای اقتصاد شهری و درآمدهای پایدار، عدالت شهری، مدیریت و حکمروایی شهری، هوشمندسازی شهری، دیپلماسی شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی، ایثار و مقاومت در ارتقاء فرهنگ شهروندی، حمل و نقل پایدار و انسان محور شهری، خدمات شهری، ارتقاء محیط زیست شهری، زیرساخت های عمرانی، ایمنی، تاب آوری و مقابله با مخاطرات شهری، معماری، شهرسازی و بازآفرینی شهری پایدار، شهر ایرانی– اسلامی برگزار شد.