• 21 بهمن 1397 - 16:08

حمل و نقل عمومی شهر اصفهان در خدمت راهپیمایان 22 بهمن/ فردا خدمات رسانی مترو و اتوبوسرانی به شهروندان رایگان است

شهردار اصفهان از فعالیت خط یک متروی اصفهان و اتوبوسرانی از ساعت 8 و نیم صبح تا 14:30 بعدازظهر به صورت رایگان برای جابجایی شهروندان همزمان با راهپيمايي 22 بهمن خبر داد.  

قدرت الله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه " سلام اصفهان " ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: فردا راهپيمايي 22 بهمن را در كنار شهروندان برگزار خواهیم کرد و شهرداری برای عبور و مرور راهپیمایان تسهیلات ویژه ای را برنامه ریزی کرده است. خط یک مترو از ساعت 8 و نیم صبح از شهرک قدس و ایستگاه دفاع مقدس در کنار پایانه صفه شهروندان را از این ایستگاه ها به ایستگاه های انقلاب و میدان امام حسین(ع) منتقل می کند.

وی ادامه داد: خدمت رسانی مترو تا ساعت 14 و نیم با سرفاصله حرکتی 10 تا 15 دقیقه ادامه خواهد داشت. هزار دستگاه اتوبوس نیز در مسیرهای راهپيمايي شهروندان را جابجا خواهد کرد.

نوروزی با اشاره به اینکه خدمات مترو و اتوبوسرانی از ساعت 8 و نیم صبح فردا تا 14 و نیم برای عموم رایگان خواهد بود، تصریح کرد: 200 دستگاه اتوبوس از میادین اصلی شهر، مساجد و پایگاه های مردمی شهروندان را به میدان امام خمینی (ره) منتقل خواهند کرد.

وی گفت: همچنین تاکسی های گردشی شهر اصفهان نيز در خدمت راهپیمایان عزيز خواهند بود.  

وي با اشاره به اينكه از 11 بهمن ویژه برنامه های دهه فجر شهرداری از روبروی ساختمان شهرداری مرکزی آغاز شد و در روزهاي دهه فجر بیش از 300 برنامه در 15 منطقه برنامه ریزی و اجرا شد و اين برنامه ها همچنان نيز ادامه دارد، گفت: ساعت 21 امشب 21 بهمن ماه نيز به افتخار سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نورافشانی ویژه ای در ساختمان شهرداری های 15 منطقه شهر اصفهان برگزار می شود.

شهردار اصفهان ضمن خوش آمدگويي به مسافرانی که شهر اصفهان را به عنوان مقصد سفر چند روزه خود انتخاب کرده اند، گفت: در روزهای گذشته افزایش چشمگیر ورود مسافر به اصفهان را به دلیل جاری شدن زاینده رود شاهد بودیم. ظرفیت هتل ها و مهمانپذیرهای شهر تکمیل شده و برای اسکان مسافران، ورزشگاه آتش نشانی در خیابان کاوه و ورزشگاه ولایت در سپاهانشهر از سوي شهرداري تجهیز شده و در اختیار آنها قرار گرفت.

وی افزود: امیدوارم فضایی که در شهر ایجاد شده و شور و نشاط مردم را افزايش داده، پایدار بماند و بتوانیم امکانات لازم را برای میهمانان گرامی فراهم کنیم و همه تلاش هایی که برای دائمی شدن زاینده رود انجام شده به نتیجه برسد تا همچنان شاهد روزهای زیبایی در اصفهان باشیم.