• 5 بهمن 1397 - 17:29

اداره ارزان شهر با مشارکت شركت هاي دانش بنيان 

شهردار اصفهان در آيين بهره برداري از پروژه هاي منطقه 12 ضمن تشكر از مديريت شركت دانش بنیان "بهين آب زنده رود" بابت مشارکت در ساخت تصفيه خانه پساب شاهين شهر، اظهار كرد: اين شركت دانش بنيان با بهره مندي از افكار جوان، نو و كار خلاقانه و با مشاركت مناسب با شهرداري موفق شد بحراني كه دغدغه همه شهروندان و مديران شهري است را تا حدودي مهار كند.

قدرت الله نوروزي با بيان اينكه تابستان امسال يكي از سخت ترين و تهديدآميزترين تابستان ها براي فضاي سبز شهر بود، تصريح كرد: فضاي سبز شهر اصفهان به دليل تشنگي و خشكسالي در معرض نابودي كامل قرار گرفته بود اما همت همه مسئولين به ويژه مديران آب منطقه اي، آب و فاضلاب شهري و همچنين تشكيل ستاد بحران خشكسالي به كمك شهرداري آمد تا با تصفيه و خريد پساب ها و استفاده از بيش از 30 هزار تانكر آب از بيرون شهر و انتقال آن به اصفهان توانستيم شرایط سخت آبی را سپري كنيم.

شهردار اصفهان ادامه داد: هويت شهر در معرض خطر قرار داشت. درختان چنار شهر با عمري 100 ساله در معرض تهديد بود اما همت و تدبير مديران شهري، ‌حمايت مديران استاني و همكاري شهروندان باعث شد تا اين بحران را به سلامت پشت سر بگذاريم.

وي با بيان اينكه امروز شاهد افتتاح شبكه اي هستيم كه قرار است هر ثانيه 100 ليتر پساب را تصفيه کند و در اختيار مديريت شهري قرار دهد، افزود: اصفهان داراي 5 هزار هكتار فضاي سبز است كه آبياري 3 هزار و 700 هكتار فضاي سبز آن بر عهده شهرداري است. با بحران ايجاد شده در زاينده رود و تحليل هاي غلط در استان هاي ديگر لازم است به سمت چنين كارهايي برويم.

نوروزي گفت: فضاهاي سبز منطقه 12 با 240 هكتار، منطقه دو با 190 هكتار و مسير بختيار دشت امروز با همت جوانان و مشاركت شهرداري و تدبير مديران، از طریق این پساب تصفیه شده آبیاری می شود تا تابستان سخت پیش رو را نیز پشت سر بگذاریم. ما بايد با يك نگاه محيط زيستي و حضور فعالان اين عرصه بتوانيم با كارهايي مانند تغيير نوع كشت، بذر، نوع آبياري، نوع درختان و ... اصفهان را از خطر خشكسالي رهايي دهيم.

وي اضافه كرد: بهره برداري از تصفيه خانه پساب شمال شهر نشان داد بخش خصوصي و شهرداري مي توانند در يك تعامل مشترك و منطقي كاري براي همه شهر انجام دهند. اميدوارم همه شركت هاي دانش بنيان بيش از اين مشكلات شهر را شناسايي و براي آن چاره انديشي كنند. مي توانيم با كمك جوانان و شركت هاي دانش بنيان، اداره ارزان شهر را محقق کنیم.