• 6 بهمن 1397 - 17:28

شهردار اصفهان خبر داد:

اجرای برنامه های فرهنگی و فضاسازی شهر اصفهان در دهه فجر/ یکی از پروژه های بزرگ حلقه حفاظتی در دهه فجر آغاز می شود

شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان در همه اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی اقدامات فرهنگی را در دستور کار قرار می دهد، در دهه فجر هم برنامه های فرهنگی و فضاسازی هاي زيادي در دست برنامه ريزي است. علاوه بر آن شاهد افتتاح پروژه هايي در سطح شهر اصفهان خواهيم بود. 

قدرت الله نوروزی در گفتگوی تلفنی هفتگي خود با برنامه رادیویی "سلام اصفهان" با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال مردم شهر اصفهان شاهد افتتاح طرح های عمرانی جديدي در شهر خواهند بود، اضافه کرد: عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ در حلقه حفاظتی شهر در همین ایام انجام و اطلاع رساني لازم به شهروندان انجام مي شود.  

وي با اشاره به اینکه در آخرین روزهای هفته گذشته، یک پروژه ارزشمند برای مردم اصفهان افتتاح شد، اظهار کرد: تصفیه خانه پساب شمال شهر اصفهان با مشارکت بخش خصوصی و از سوی یک شرکت دانش بنیان مستقر در اصفهان، افتتاح شد.

وی ادامه داد: پساب تصفیه شده در این تصفیه خانه، درختان و فضای سبز مناطق 2، 12 و بختیاردشت را آبیاری می کند که از لحاظ بهداشتی و محیط زیستی سالم سازی شده است. وي افزود: با توجه به کمبود آب در اصفهان این پروژه اقدام مهمی در مسیر توسعه پایدار و حفظ فضای سبز به ویژه درختان کهنسال که بخشی از هویت شهر اصفهان هستند، به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه این رویکرد در شهرداری اصفهان ادامه دارد و استفاده از پساب برای مناطق دیگر نیز انجام خواهد شد، افزود: همچنین برای توسعه فضای سبز و کشت درختان جدید با استفاده از گونه های پایدار و سازگار با اقلیم اصفهان و درختان مقاوم به کم آبی، در شهرداری مجموعه اقداماتی انجام شده و در حال انجام است.

نوروزی با بیان اینکه در هفته گذشته نیروگاه خورشیدی 10 کیلوواتی در ساختمان شهرداری منطقه 12 شهر اصفهان نیز افتتاح شد، گفت: همچنين عملیات عمرانی دو مجموعه فرهنگی و ورزشی با مشارکت بخش خصوصی در منطقه 12 آغاز شده است.

شهردار اصفهان ادامه داد: شهرداری اصفهان در همه اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی اقدامات فرهنگی را در دستور کار قرار می دهد، در دهه فجر هم برنامه های فرهنگی و فضاسازی خوبی در دست انجام است که از سوي معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان اطلاع رسانی خواهد شد.