• 8 ارديبهشت 1397 - 09:23

آغاز فصل جدید همکاری‌های اصفهان و تبریز در حوزه گردشگری

همکاری دو کلانشهر اصفهان و تبریز در حوزه گردشگری با امضا و تبادل تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداران کلانشهرهای تبریز و اصفهان آغاز شد.

شهردار اصفهان با اشاره به جایگاه ویژه تبریز و اصفهان در تاریخ ایران زمین اظهارکرد: این دو شهر دارای سابقه غنی تاریخی بوده و اشتراکات فراوانی دارند از جمله آن که هر دو در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با استبداد و تفکر آزادی‌خواهی سابقه طولانی دارند.

قدرت الله نوروزی با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداران کلانشهرهای تبریز و اصفهان در حاشیه اجلاس تبریز ۲۰۱۸ اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، هر دو کلانشهر بتوانند در زمینه تبادل گردشگر و حتی برگزاری رویدادهای مختلف از جمله نمایشگاه‌های گردشگری و هفته‌های فرهنگی همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: کلانشهرهای تبریز و اصفهان در زمینه تاریخی و فرهنگی از شهرهای برجسته ایران بوده و با توجه به این ظرفیت‌ها می توانند در تبادلات گردشگر، همکاری‌های وسیعی با هم داشته باشند.   

وی با اشاره به روحیه مهمان نوازی مردم تبریز و عزم جدی این شهر برای ورود به جرگه شهرهای گردشگر پذیر خاطرنشان کرد: با این تفاهم‌نامه و تسهیلات پیش بینی شده در آن، تبریز یکی از مقاصد مهم گردشگران اصفهانی خواهد بود، این حرکت باید متقابل بوده و اصفهان نیز به عنوان یکی از اهداف سفر گردشگران تبریزی باشد.

شهردار تبریز نیز در حاشیه امضای این تفاهمنامه اظهار کرد: رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصتی بود که در کنار آن بتوانیم با شهرداران شهرهای مختلف کشور صحبت و تبادل نظر داشته باشیم.  

ایرج شهین باهر در تشریح مفاد این تفاهم‌نامه افزود: بر این اساس سعی می‌شود ظرفیت گردشگر پذیری اصفهان در اختیار تبریز قرار گرفته و مسافران تبریز هم به سوی اصفهان هدایت شوند.

شهردار تبریز با بیان اینکه در راستای این تفاهم همکاری، تورهای تبریز و اصفهان به صورت متقابل برقرار می شود، یادآور شد: بدین ترتیب هزینه‌های سفر برای گردشگری کاهش یافته و فضا برای سفرهای ارزان قیمت مهیا می شود.

وی از عزم جدی دو طرف برای جذب گردشگران خارجی خبر داد و افزود: با کمک شهرداری های تبریز و اصفهان، تسهیلات ویژه در اختیار تورگردانان خارجی قرار می‌گیرد تا شهرهای تبریز و اصفهان را برای مسافران خود انتخاب کنند.